Α1 ΕΣΚΑ-Η: "Επίθεση" της Σφήκα Αμαλιάδας στο ρέφερι Δαρλαμήτσο, φωνάζει για... όργια στο τελευταίο 2λεπτο

Μπορεί να έχασε το ντέρμπι η Σφήκα Αμαλιάδας από τον Αίολο Αγυιάς με 76-70, όμως λίγο μετά το τέλος του αγώνα εξαπέλυσε σφοδρή επίθεση κατά του ρέφερι Βαγγέλη Δαρλαμήτσου, αναφέροντας τα παρακάτω:

Με ένα απίστευτο ρεσιτάλ διαιτησίας στο τελευταίο τρίλεπτο του αγώνα ο διαιτητής Δαρλαμήτσος καθάρισε στεγνά τον Α.Σ.Σ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ την ώρα που έγειρε η νίκη υπέρ του ΑΣΣΑ.
Συγκεκριμένα και άνω το σκορ ήταν 66-67 στο 2:30 πριν τη λήξη και ο Συνετός σκοράρει τρίποντο κάνοντας το 70-66 ακυρώνει το τρίποντο και αμέσως μετά τιμωρεί τον έκπληκτο Συνετό με τεχνική ποινή .
Για να τελειώσει το έργο του οδηγεί άλλες 10 φορές τον ΑΙΟΛΟ στις βολές στα τελευταία 2 λεπτά γράφοντας το τελικό 76-70 . Ο συγκεκριμένος διαιτητής είναι πλέον ανεπιθύμητος τόσο για την διαιτησία όσο και για το ειρωνικό στυλ σε όλο το παιχνίδι .
Τα αληθινά και ειλικρινή μας συγχαρητήρια για την Κ. Κωνσταντινίδου και στον Κ. Μαρινάκη.
Όταν έχουν γίνει αυτά τα όργια στα τελευταία δίλεπτα που ακυρώνει την τιτάνια προσπάθεια των αθλητών του ΑΣΣΑ οποιοδήποτε σχόλιο για τον αγώνα περιττεύει.
Απλά συγχαρητήρια σε όλα τα παλικάρια του του ΑΣΣΑ που έδωσαν την ψυχή τους για τη νίκη.
Άλλο ένα ενδεικτικό του κ. Δαρλαμήτσου η αποβολή του Πίκιου με πέμπτο φάουλ τεχνική ποινή την ώρα που επιχειρεί τρίποντο και πέφτει στο παρκέ από μαρκάρισμα αντιπάλου.
Επίσης με 5 φάουλ αποχώρησαν Κιούφης, Κάλλης, Παπαθανασόπουλος και όλη η ομάδα φορτωμένη με τέσσερα.
Κύριε Δαρλαμήτσο θα χαρούμε πολύ να μην σας ξαναανταμώσουμε είμαστε εκ διαμέτρου αντίθετοι στην αντίληψη μας για τον αθλητισμό.
Συνεχίστε το θεάρεστο έργο σας μακριά από εμάς βρείτε άλλα θύματα”.